
На Харківщині 80% населення Борівської громади, яка окупована росіянами 14 квітня 2022 року, все ще чекають звільнення. Лише правий берег ріки Оскол, а це близько 20% території ОТГ, майже тиждень знаходиться під контролем ЗСУ, — повідомили у Борівській селищній раді,
Серед звільнених сіл — Гороховатка. Тут пошкоджено фермерські будівлі, приватний будинок, лікарню. Внаслідок осколкового поранення загинув один місцевий житель. Зруйнований міст через Оскільське водосховище.
>Гороховатська школа
«Наразі ситуація на цій частині громади стабілізується, українськими силовими структурами проводяться спеціальні заходи, в процесі вирішення питання відновлення зв’язку та постачання необхідних товарів і послуг», — йдеться у повідомленні.
>Будинок у Боровій
Решта території громади залишається у так званій «сірій зоні» — або окупована, або в зоні бойових дій. Російські військові, техніка та артилерія все ще знаходяться на території громади або рухаються в напрямку Сватово (Луганська область).
Однак влада уже готується до відновлення української влади на цих територіях: проводиться адміністративна підготовча робота щодо відновлення звичного життя в громаді. Плануються безпекові, фільтраційні заходи, фіксація воєнних злочинів, відпрацювання колаборантів та мародерів.
Зокрема, відомо про значну кількість крадіжок місцевими мешканцями майна з громадських будівель Борівщини: шкіл, дитячих садків, будинків культури тощо.
В місцевій раді запевнили, що вже збирається та обробляється інформація про зловмисників, які пограбували новий спортивний комплекс у Боровій, викрали тренажери та інше спортивне знаряддя.
«Жоден колаборант і мародер, жодна людина, яка допомагала окупантам або вчиняла злочини проти своїх сусідів та їхнього майна, не уникне покарання», — запевнили у селищній раді.
Раніше «GX» повідомляло, що у Борівській громаді, яку захопили російські війська, вороги частково відновили зруйновану греблю та ремонтують залізничні колії.
На окупованій Борівщині люди виживають у надскладних умовах.
В окупованій росіянами Боровській ОТГ «нова влада» загрожує фермерам експропріацією майна у разі відмови від співпраці з ними.
На захопленій території Борівської ОТГ окупанти видають фейкові «російські документи».

Сидоренко Евгений – Редактор новостей – Журналист-копирайтер
Молодой, но очень перспективный сотрудник. Фонтан идей, который приходится периодически прикручивать.
Образование:
1974 — 1978 Львовское высшее военно-политическое училище. Факультет журналистики.
Журналистка:
2018 Украинский новостной портал Комета
2009-2018 Литературный фриланс
1996-2009 Корреспондент газеты «Московский Комсомолец»
1989-1996 Внештатный сотрудник СМИ,
1978-1989 Журналист «Вечерний Кишинев»