
Міжнародний кримінальний суд має намір відкрити дві справи про військові злочини, пов’язані з російським вторгненням в Україну. Про це пише The New York Times, посилаючись на нині чинних та колишніх чиновників, які не говорять про це публічно.
Ці справи є першими міжнародними звинуваченнями, висунутими з початку конфлікту, після місяців роботи спеціальних слідчих груп. Вони стверджують, що росія викрадала українських дітей та підлітків і відправляла їх у російські табори перевиховання, а також що кремль навмисно завдавав ударів по цивільній інфраструктурі.
Головний прокурор суду Карім Хан повинен спочатку представити свої звинувачення колегії суддів досудового провадження, які вирішать, чи були дотримані правові стандарти для видачі ордерів на арешт та чи потрібні слідчим додаткові докази. Щодо запитів про ордери на арешт прокуратура відповіла: «Ми публічно не обговорюємо деталі, пов’язані з поточними розслідуваннями».
Деякі дипломати та експерти допускають, що технічно можливо висунути звинувачення і президенту росії володимиру путіну, оскільки суд не визнає імунітет для глави держави у справах, пов’язаних із військовими злочинами, злочинами проти людства чи геноцидом. Проте ймовірність судового розгляду наразі залишається малою, говорять експерти, оскільки суд не може розглядати справи заочно, а росія не видасть власних чиновників. Кремль заперечує звинувачення у військових злочинах, але міжнародні та українські слідчі зібрали вагомі докази низки звірств із перших днів вторгнення.
Тож перший випадок, як повідомили офіційні особи, пов’язаний із дуже поширеним викраденням українських дітей, від малюків до підлітків. У другому випадку очікується, що головний прокурор розгляне атаки росії на цивільну інфраструктуру, включаючи водопостачання, газо- та електростанції, які розташовані далеко від зон бойових дій і не вважаються законними воєнними цілями.
Також у The New York Times нагадують, що останніми тижнями група урядів і міжнародних організацій активізувала переговори про необхідність створення окремого міжнародного суду з повноваженнями переслідувати росію за злочин агресії, щодо якого Міжнародний кримінальний суд не має юрисдикції.

Очень ответственный и очень серьезный, всегда с телефоном и всегда на месте!
«Реклама — важнейшая составляющая современных интернет-ресурсов. Так что без меня — никуда!»
Образование:
- 2010-2015 Киевский национальный экономический университет имени Вадима Гетьмана
Журналистка:
- 2019 Украинский новостной портал Комета
- 2016-2019 Издательство «Мост»
- 2014-2016 Арт-студия «Artem»»