
Підполковник ВПС США у відставці Ден Гемптон заявив, що готовий захищати небо України та порадив українському уряду розглянути варіант із залученням приватних військових льотчиків для польотів на F-16. Про це Гемптон розповів в інтерв’ю Голосу Америки.
Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини
Гемптон заявив, що ніхто ніколи не вигравав війни у повітрі.
«Не можна виграти війну у повітрі, але можна програти війну, якщо ви не контролюєте повітряний простір», – сказав пілот.
На думку Гемптона, поки йде війна українські пілоти потрібні в Україні, і відправляючи їх на навчання в США зараз, країна втрачає їхній вклад в оборону.
Він вважає, що Україні потрібні системи ППО та як короткострокове рішення – найняти приватних військових пілотів F-16 для виконання польотів над Україною.
Пілот вважає, що Україні потрібно придбати F-16, які є у США, Європі, Скандинавії.
«Але найважливіше – знайти людей, здатних керувати цими літаками, які вже мають тисячі годин польотів на цих літаках і не потребують навчання. Це швидше рішення, ніж відправляти українських пілотів до США на програму навчання», – сказав Гемптон і додав, що навчання українських пілотів на F-16 краще розпочинати після війни.
Він заявив, що є достатньо американських пілотів, які готові захищати небо України, якщо уряди вирішать політичні питання.
«Я навіть поїду сам, можете на мене розраховувати», – сказав Гемптон.
ДОВІДКА. Підполковник у відставці Ден Гемптон – «найсмертельніший пілот F-16» американської авіації, позивний Two Dogs. Брав участь у війнах у Перській затоці, Косово та Іраку. Протягом 20-річної кар’єри у ВПС США здійснив 151 бойовий виліт і має найбільше військових нагород серед пілотів винищувачів США з часів війни у В’єтнамі.
Гемптон тренував пілотів F-16 на Близькому Сході та був офіцером з обміну інформацією у ВПС Єгипту. Пілот консультує уряди США та союзників щодо боротьби з тероризмом і є генеральним директором приватної військової компанії MVI International.
5 лютого голова МО Олексій Резніков сказав, що союзники дадуть ЗСУ тактичну авіацію, «обговорюється лише тип винищувача». 17 лютого глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що винищувачі України ще не пообіцяла жодна з країн, але незабаром оголосять про навчання. 23 лютого заступник держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд сказала, що в адміністрації США обговорюють можливість забезпечити ЗСУ винищувачами п’ятого покоління як елемент необхідних для України довгострокових гарантій безпеки.
Читайте також: Повітряні сили: США високо оцінили рівень наших льотчиків, є позитивні моменти